Demiryolu Taşımacılığı

Yurtdışı Demiryolu Taşımacılığı

Demiryolu taşımacılığı, uluslararası taşımalarda da karayolu taşımacılığına göre daha ekonomik ve daha güvenli seçenekler sunmaktadır. Malınızın cinsine göre, açık veya kapalı vagonlar kullanıp, taşımalarınız daha sağlıklı ortamlarda yapılmaktadır. Özellikle Ortadoğu ve Doğu Avrupa ithalat-ihracatlarınız için; en güvenli ve en ekonomik taşıma şekli demiryolu taşımacılığıdır. İç nakliyeler, yükleme, sağlamlaştırma, demiryolu konşimento ve evrak hizmetleri, vs. 


Yükleme - Boşaltma

Taşımacılıkta en önemli kısımlardan birisi yükleme ve boşaltma manipülasyonudur. Eğer işinin uzmanları tarafından yapılmaz ise çok ciddi sonuçlar doğurmaktadır.MN-Lojistik Demiryolu ile yaptığımız taşımalarda; istasyonlarda müşterilerimize yükleme veya boşaltma hizmetleri sunuyoruz. 

Sağlamlaştırma

İstasyonlarda ve limanlarda vagonlara yüklenen malları, cinsine göre hava yastığı, takoz, çelik tel, branda veya sabitleme şeritleriyle sağlamlaştırma hizmetleri veriyoruz. Hava Yastıkları yükleme esnasında malların veya paletlerin arasında kalan boşluklara yerleştirilir. Bu şekilde mallara destek verir, dengeyi sağlar ve malların devrilmesini önler. Hareket esnasında sürtünme, çarpma, sallanma ve titreşimlerde malın hasar görmesini kesinlikle engeller. 

Sağlamlaştırma şeritleri; paletleri birbirine bağlayarak vagonun yan duvarlarından gelebilecek hasarları engeller. Takoz ve çelik teller yardımıyla; araç, iş makineleri veya rulo saç gibi malları vagonlara sabitleyerek düşmesini ve çevreye zarar vermesini engelliyoruz.